Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru OptimizasyonuArama motoru optimizasyonu, web sitenizin arama motorlarına uygun haline getirilip google arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlayan çalışmaların bütünüdür. Yurtdışında SEO ( Search Engine Optimization ) olarak anılan bu işlem Türkçe’ye çevrildiğinde Arama Motoru Optimizasyonu ismini almıştır.

Arama Motoru Sonuç Sayfası anlamına gelen Örneğin ; Google da arama yaptığınız zaman sol tarafta ve sağ tarafta sonuçlar görürsünüz. Sol tarafta görmüş olduğunuz sonuçlar Google’ın arama kelimemiz karşılığında bizim karşımıza çıkan doğal sonuçlar yani Arama Motoru Sonuç Sayfası‘dır. Sağ tarafta ise Google Adwords çalışması ile çıkan sonuçlar görüntülenmektedir.

Yani buradan şunu anlıyoruz ki eğer sol tarafta çıkarsanız, ücret ödemeden istediğiniz kelimelerde müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Eğer çıkmazsanız, size insanların internet üzerinden ulaşabilmesi için sürekli para ödeyip sağ tarafta çıkmanız gerekmektedir.

 Arama Motoru Optimizasyonu yaptırmak ne işime yarar?

Sitenize Arama motorları optimizasyonu yaptırırsanız, hem arama sonuçlarında çıkarak firmanıza marka değeri kazandırırsınız, hem de internet üzerinden size ulaşacak müşteri sayınızı çoğaltarak kazancınızı arttırırsınız.

 Google Optimizasyonu Nedir?

Google Optimizasyon işlemi web sitenizi Google arama motoruna uyumlu hale getirmektir. Google’da ilk sayfada çıkmak diğer arama motorlarına göre size çok daha büyük avantaj sağlayacaktır. Çünkü ülkemizde %80’e varan oranlarda ve dünyada ise %60 oranında Google Arama Motoru kullanılmaktadır.

 Çalışma Yönteminiz Nasıl?

Arama Motoru Optimizasyon süreklilik gerektiren bir hizmettir. Bunun 1. sebebi başta Google olmak üzere tüm arama motorlarının daha gerçekçi sonuçlar çıkarabilmek için geliştirmesi ve değiştirmesi. 2. sebebi, sürekli yeni web sitelerinin açılması. 3. sü ise rakiplerinizin de google optimizasyon işlemlerini sitesine yaptırmakta olmalarıdır. Bu yüzden web siteniz ilk sayfaya çıksa bile üstünde teknik işlemlerin devam etmesi gerekir. Bu yüzden Arama Motoru Optimizasyonu işlemlerinde yıllık anlaşmalar yapmaktayız.

 Sizinle çalışmaya başlarsam bana nasıl hizmet vereceksiniz?

 İlk olarak sayfanızın arama motorlarındaki durumunu ölçüyoruz  Web Sayfanızın sektörel durumunu, tasarım ve içerik yapısını inceliyoruz.  Sitenizde eksik gördüğümüz tarafları tamamlayarak web sitenizi google arama sonuçlarına uyumlu hale getiriyoruz.  Sitenizin istediğiniz kelimelerde sıralamasını her gün takip ediyor ve sıralama hareketleri konusunda fikir ediniyoruz.  Arama Motorlarına kayıtlar yaparak sitenizin gücünü arttırıyoruz.  Her ay size yapılan çalışmalar ve gelinen noktalar hakkında rapor sunuyoruz.  Sitenizi ilk sayfaya taşıdıktan sonra daha üst sıralara çıkması ya da mevcut durumunu koruması için sürekli olarak web sayfanız ile ilgileniyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu Konusunda görüşmek ve Referanslarımızı öğrenmek için : 0212 230 02 67